Orlí hnízdo 2007

Víkend s doberskými skauty na Orlím hnízdě

Víkend 19. – 21. 10. 2007 jsme s naším oddílem prožili na „Orláku“, odloučeni od hluku města i vesnice, uprostřed nejen podzimní, ale již téměř zimní přírody na Pstruží, kde jsme se schovali do salesiánské základny pod majestátní křídla orla.
            Sešli jsme se v pátek ve čtyři odpoledne na doberském nádraží. I když počasí nebylo zrovna nejpříznivější, sešlo se nás poměrně hodně, něco přes třicet. Také s námi vyrazili naši nováčci prvňáčci, což bylo moc fajn. Nasedli jsme do vlaku, děti naposledy zamávaly svým rodičům a po přestoupení ve Frýdku jsme vystoupili až na Čeladné, odkud jsme vyrazili pěšobusem na Pstruží…
            Na Orláku na nás čekal teplý čaj a milé setkání se samotným orlem, který nám sdělil své trápení, které spočívalo v tom, že se mu z hnízda ztratilo vejce. Naším úkolem bylo odhalit, kdo ho mohl vzít a proč. Pátečním večerem nás dále provázel motýl s broučkem, kteří nás uvedli do nejrůznějších dobrodružných her. Den jsme společně zakončili Večerkou a ztišením v kapli.
            Po probuzení do nového sobotního dne nás čekala rozcvička s žabkou a zajícem. A protože s novým dnem nás přivítal i sníh, který byl všude kolem, po snídani jsme vyrazili ven, kde jsme se zcela oddali zimním hrám jako byla koulovačka nebo soutěž o nejlepšího sněhuláka – a že se oba dva vydařili. Zbytek dopoledne jsme prožili v chalupě s mravenci a broučkem, kteří nás provázeli dopoledním programem do oběda. Zahráli jsme si třeba Živé pexeso, které mělo velký úspěch, Elektriku a další hry.
            Dopolední radovánky jsme ukončili obědem, který všem moc chutnal – byla to totiž naše klasika – těstoviny. Po obědě měl každý chvilku, aby si odpočinul, a pak nastal čas vyhrazený jednotlivým družinám, který strávili rádcové se svými svěřenci. Další částí odpoledního programu nás provázela myška s žabkou, zahráli jsme si velmi zajímavou hru, při které jsme vysvobozovali sedm klášterů z nebezpečí, abychom je zachránili, museli jsme rozluštit nejrůznější šifry.
            A jak probíhal sobotní večer? Po vydatné večeři nás čekalo překvapení v podobě kina. Díky naším milým přátelům, kteří nám přivezli notebook, videoprojektor a film, jsme mohli shlédnout komedii Jak se krotí krokodýli, která se moc líbila malým i velkým skautíkům. Poté nás ještě čekala stezka odvahy, při které jsme se setkali s liškou a dostali odpověď na orlovu otázku, kdo mu ukradl vejce. Po náročném dni jsme se pak konečně vydali do hajan.
            V neděli jsme společně prožili mši svatou a další setkání s orlem, který nám přišel poděkovat, obdaroval nás Kinder – vajíčky a zároveň se s námi rozloučil. Po úklidu a balení jsme se plní nových zážitků vydali na vlak. Zpátky do naší rodné vesničky Dobré jsme v pořádku dorazili něco málo před jednou hodinou odpolední.
                                                                                                                                             Katka