čti!!!!:) zajímavé

Zakažte ozbrojenou, pravicovou, polovojenskou organizaci...

V poslední době se v různých internetových diskuzích (i na tomto blogu v komentářích) objevují zaslepené a ohnivé výroky o různých zákazech, o extrémismu, paramilitarismu a podobně, týkající se převážně organizace, zvané Národní garda. V Čechách ale již delší dobu legálně působí daleko nebezpečnější organizace Skaut/Junák, která je narozdíl od Národní gardy ozbrojená.

Ale popořádku. Organizaci Skaut založil v roce 1907 v Anglii voják Robert Baden-Powell, do Čech ji "přivezl" profesor Antonín Benjamín Svojsík v roce 1911. V roce 1940 si nebezpečnosti polovojenské organizace Skaut/Junák všimli fašisté a na našem úzamí ji zakázali. O pět let později byl Skaut/Junák obnoven, ale záhy přišla další smrtící rána, konkrétně v letech 1948-1950, tentokrát od komunistů. V roce 1968, byl opět Skaut/Junák obnoven proto, aby mohl být za dva roky opět komunisty zakázán. Poslední obnova organizace Skaut/Junák proběhla po "sametové revoluci" v roce 1989.

Organizace se navenek profiluje jako spolek nevinných návštěvníků přírody, skutečnost je však zcela jiná. Skaut/Junák ma polovojenskou strukturu. Na vrcholu hierarchie stojí "vůdce" (německy Führer), který má pod sebou "oddíl", který se dále štěpí na různé menší "družiny". Oddíl má často kolem 30-ti členů a může být rozdělen na tři družiny po 10-ti členech nebo na dvě družiny po 15-ti členech. Oddíly i družiny se dělí i podle věku stoupenců na: vlčata/světlušky (děti), skauty/skautky (dospívající), rovery/rangers (dospělé) a oldskauty/oldskautky (senioři).

Příslušníci ozbrojených složek organizace Skaut/Junák mají jednotnou uniformu, skládající se z hnědé košile (podobnost s nacistickými oddíly Sturmabteilung), opasku s kovovou sponou s vyraženou skautskou lilií (podobnost nacistickým opaskem s logem Gott Mit Uns!), z kalhot hnědé nebo zelené barvy, těžkých, často vojenských bot a z pokrývky hlavy, často klobouku, baretu nebo "lodičky". Skauti při sobě často nosí řezné, bodné a sečné zbraně jakými jsou například různé dýky, nože, mačety, bajonety, kudly, sekery, pily, ale setkáme se u nich i se zbraněmi střelnými - kuše, samostříly, luky, praky, vzduchovky, flusbroky, ... . Někteří vůdcové oddílů mají dokonce zbrojní pas a u sebe mají legálně drženou střelnou zbraň.

Skauti/Junáci jsou odmala cvičeni k poslušnosti a oddanosti svému oddílu, stejně tak i svému vůdci, dbají na posilování fyzické i psychické zdatnosti, učí se různým diverzním dovednostem, jako je například posílání kódovaných zpráv pomocí Morseovy abecedy, uzlování, střelba na cíl, hod gumovým granátem, stavba provizorních obydlí ze dřeva, techniky přežití v přírodě, vaření na otevřeném ohni, atd. Skauti pořádají každoročně výcvikové letní tábory, zimní výpravy, kde se učí stopařským dovednostem a orientaci pomocí kompasu a buzoly, Svojsíkovy závody, kde mezi sebou soupeří několik Skautských oddílů a konečně Skauti jezdí i na mezinárodní srazy, tzv. Jamboree.

Heslem Skautů je: "Buď připraven", což zní poněkud nebezpečně, vezmeme-li v úvahu zbrojní arzenál, kterým Skauti disponují a jejich počet na celém světě, který prý dosahuje 250-ti milionů!!! Pokud chcete zakázat neozbrojenou organizace Národní garda, musíte zároveň zakázat i ozbrojené a vycvičené oddíly organizace Skaut/Junák.

Převzato z: liquidator.blog.cz

Pozn. TO NS: pro méně bystré (převážně z okruhu LPA a severočeských as pistolníků), jejichž reakce jsme zaznamenali, podotýkáme, že pro rozeznání ironie, smutné a blížící se realitě, ale přesto ironie, není zapotřebí mnoho... A pro ty ještě méně chápající: NS nehodlá zakazovat ani pionýry, ani skauty, ani Mladé občanské demokraty a jejich četné čerstvé odnože :-)